Polski puch – ekologiczna jakość w Twojej sypialni

Polski puch – ekologiczna jakość w Twojej sypialni

Nasz polski puch od lat uznawany jest za najlepszy na świecie! Jako jedyni hodujemy Gęś Białą Kołudzką, której zawdzięczamy ten tytuł. Odmiana tej gęsi została wyhodowana w Polsce, a sposób chowu jest niezmienny od dekad. Gęsi żyją na wolnym wybiegu, w czystych regionach naszego kraju, z dostępem do akwenów wodnych, pokarmu w postaci zielonki oraz bogatego w mikroelementy owsa.

Puch to naturalny surowiec, który w naszej polskiej tradycji jest obecny od wieków. Jego walory termoizolacyjne były i nadal są doceniane w wielu branżach. Wyroby pościelowe, których wypełnienie stanowi puch cechują się niezwykłą lekkością, komfortem snu, dzięki idealnej wentylacji oraz odprowadzaniu wilgoci. Nasze ciało otulone puchową kołdrą naprawdę oddycha, nie przegrzewamy się, nie pocimy się. Fakty te bezpośrednio przekładają się na jakość naszego nocnego wypoczynku. Nasz umysł odpoczywa, gdy ciało nie musi „walczyć” z warunkami w sypialni.

Puchowe wyroby pościelowe – warto wiedzieć

Po pierwsze należy sprawdzić, ile puchu gęsiego znajduje się w kołdrze – w kołdrach i poduszkach Tree&Goose to 100% nowego puchu gęsiego. Słowo „nowy” jest kluczowe, ponieważ często producenci czyszczą używany puch i dodają go do swoich wyrobów. Warto także czytać oznaczenia, ponieważ można spotkać nazewnictwo takie jak „Jakość I”, kiedy znormalizowanym terminem jest Klasa I. Wynika ona ze składu, a konkretnie ilości pełnowartościowego nieuszkodzonego puchu względem uszkodzonych elementów, takich jak odloty i zanieczyszczenia naturalne.

Ważna jest także czystość puchu – w naszych wyrobach mamy najwyższą czystość – 1000 mm. Jest to efekt wieloetapowego oczyszczania puchu oraz jego sterylizacji w 120 stopniach Celsjusza.

Kolejną sprawą jest materiał, który otula puch. Także powinien być wyrobem jakościowym, naturalnym, np. bawełną 100%, szlachetnym jedwabiem lub ekologiczną tkaniną łączącą tencel z bawełną. To połączenie naturalnego puchu i materiału stanowi gwarancję komfortu w postaci jeszcze lepszej wentylacji, a co za tym idzie utrzymania stałej temperatury ciała bez uczucia przegrzania. Przy czym istotna jest temperatura panująca w sypialni (optymalna wynosi 18°C), oraz pod jaką kołdrą śpimy – latem lepiej spać pod letnią lub całoroczną, a zimą pod całoroczną lub zimową.

Prawdziwa puchowa kołdra jest lekka – standardowa kołdra całoroczna Tree&Goose o wymiarach 160 na 220 cm waży poniżej 1 kilograma! Każda zatem cięższa, to oznacza, większy udział piór w mieszance puchowego wypełnienia.

W kontekście kołder puchowych warto także sprawdzić jaką mają sprężystość. Jest to jeden z kluczowych parametrów wyrobów o najwyższej klasie. W produktach o przeciętnej jakości puchu parametr ten jest pomijany ze względu na użycie mało sprężystego puchu. Siła wypełnienia podawana jest najczęściej w jednostkach cu.in – im wyższa wartość, tym puch jest bardziej sprężysty.

Z poduszkami sprawa wygląda nieco inaczej głównie dlatego, że pełnią one inną rolę podczas snu. W ich przypadku szukajmy poduch trzykomorowych, gdzie komora zewnętrzna posiada od 90% do 100% puchu gęsiego, a komora wewnętrzna jest wypełniona jakościowym półpuchem.

Tree&Goose, czyli więcej niż zdrowy sen!

Kolekcja wyrobów pościelowych Tree&Goose to propozycja dla osób ceniących sobie przyjazne środowisku rozwiązania oraz komfort w postaci zdrowego snu i przyjemności płynącej ze spania w naturalnych wyrobach. Szwalnia, w której ręcznie szyjemy i napełniamy puchem kołdry i poduszki, to mała pracownia, w której praca płynie według czasu odmierzanego kolejną kołdrą – nie prowadzimy masowej produkcji. Nasze kołdry i poduszki szyjemy na zamówienie, przez co produkt jest naprawdę nowy – nie zalega latami w magazynach sklepowych. To z kolei ma znaczenie w przypadku puchu – jest on nowy, a jego sprężystość jest na wysokim poziomie – 700 cu.in.

NAJNOWSZE POSTY

ODWIEDŹ
NASZ SKLEP ONLINE!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

FIRMA:
Tree and Goose by Animex

ADRES:
ul. Bonarka 11,
30-415 Kraków, Polska

E-MAIL:
kontakt@treeandgoose.pl

Poznaj nasze inne marki wyrobów pościelowych: