Tencel i bawełna, czyli duet idealny!

Tencel i bawełna, czyli duet idealny!

Puch to ideał pochodzący od matki natury. Lata pracy i doświadczenia z tym produktem pokazały nam, że czuje się on najlepiej, gdy otula go jakościowa naturalna tkanina. Wyroby pościelowe Tree&Goose są uszyte z tkaniny łączącej w 50% bawełnę z 50% tencelu – włókna botanicznego.

Tencel, włókno pochodzenia naturalnego, pozyskiwany jest z surowego drewna buku. Jego produkcja jest przyjazna środowisku między innymi, dzięki znacznie mniejszemu zużyciu wody w procesie produkcji w porównaniu z innymi tkaninami. Jest on materiałem bardzo wytrzymałym, a jednocześnie delikatnym i miłym w dotyku. Ponadto ma ogromną zaletę w postaci odprowadzania wilgoci – jego włókna efektywnie ją pochłaniają i oddają do atmosfery. Materiał jest bardzo przewiewny i ma wspaniałe właściwości regulacji termicznej – latem chłodzi, a zimą grzeje.

Man-made dla środowiska

Tencel należy do grupy tzw. materiałów man-made (stworzonych przez człowieka), gdyż powstaje z włókien naturalnych, ale w procesie przetwórczym, jak na przykład papier. Co ważne, takie tkaniny są idealnymi zamiennikami materiałów naturalnych i mają wiele zalet: procesy wytwórcze są przyjazne środowisku naturalnemu, używa się mniej wody podczas ich produkcji, nie zaśmiecają planety – rozkładają się znacznie szybciej, niż tkaniny syntetyczne, np. poliester.

Tencel to bardzo popularny obecnie materiał stosowany w branży tekstylnej. Możemy go spotkać w wyrobach odzieżowych czy meblarskich. My połączyliśmy go z bawełną, aby uzyskać materiał idealny pod względem trwałości, miękkości oraz przewiewności.

NAJNOWSZE POSTY

ODWIEDŹ
NASZ SKLEP ONLINE!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

FIRMA:
Tree and Goose by Animex

ADRES:
ul. Bonarka 11,
30-415 Kraków, Polska

E-MAIL:
kontakt@treeandgoose.pl

Poznaj nasze inne marki wyrobów pościelowych: